Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła

Data: 27 styczeń 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2434

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  - Czwartek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  - Sobota - święto Ofiarowania Pańskiego
 2. W środę 23 stycznia 2013r. odszedł do Pana Prymas Senior Kardynał Józef Glemp. Przez 28 lat przewodniczył Konferencji Episkopatu Polski. Posługa Księdza Kardynała przypadła na czas papieskich pielgrzymek, wiązała się z przygotowaniem Konkordatu między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską, wprowadzeniem religii do szkół, utrzymaniem jedności Kościoła w Polsce. Wdzięczni za Jego posługę polecamy Go w modlitewnej pamięci. Delegacje z Zakopanego będą uczestniczyć w uroczystościach w Warszawie dziś o godz. 16.00 i jutro o godz. 11.00. Także w Domu Rekolekcyjnym "Księżówka" jest dzisiaj wystawiona Księga Kondolencyjna, do której każdy dotknięty bólem może się wpisać. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
 3. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym serdecznie zaprasza na Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej "Sabliki" dziś o godz. 10.30 w Sali Teatralnej. Także dzisiaj Komitet Organizacyjny uroczystości 68 rocznicy Uwolnienia 42 Więźniów z więzienia Gestapo zaprasza na Mszę św. w naszym kościele o godz. 11.00, a po niej o 12.15 na apel pod gmachem byłego więzienia przy ul. Nowotarskiej 37.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 31 stycznia o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 6. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych.
 7. W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, a na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieciom z klas drugich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą i ofiarami na tacę będziemy wspierać tych wszystkich, którzy pociągnięci ku większej doskonałości kroczą drogą rad ewangelicznych, a zwłaszcza nasze Siostry Karmelitanki przy ul. Kościelnej
 8. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Krzysztofa Nowickiego z ul. Kasprusie
+ Janinę Gerlecką z ul. Szkolnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót