Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Zwykła

Data: 20 styczeń 2013, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2283

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  - Wtorek - wspomnienie św. Wincentego Pallotiego, prezbitera
  - Czwartek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  - Piątek - święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  - Sobota - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Gościmy także w naszej parafii siostry Serafitki, które ukazują nam postać Matki Małgorzaty Szewczyk - wkrótce nowej błogosławionej. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Przed kościołem zbiórka do puszek dla pogorzelców z Choćkowskiego. W dniach od 20 do 27 stycznia w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W poniedziałek na Mszach świętych będziemy się modlić w intencji babć, a we wtorek w intencji dziadków z okazji ich święta.
 4. We wtorek przypada 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W piątek z okazji święta nawrócenia św. Pawła możliwość zyskania odpustu zupełnego ( pod zwykłymi warunkami) z racji Roku Wiary.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 25 stycznia br. o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Jeśli Kogoś w wyznaczonym czasie nie było w domu można dzisiaj zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii na czwartek lub piątek. Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy będzie odprawiona w niedzielę 27 stycznia 2013r. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Zakopanem zaprasza swoich członków w sobotę 26 stycznia br. na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na walne zebranie. Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym serdecznie zaprasza na Jasełka w wykonaniu grupy teatralnej „Sabliki” w niedzielę 27 stycznia. Msza św. o godz. 9.30, przedstawienie o godz. 10.30 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza w niedzielę 27 I br. na wspólne kolędowanie o godz. 16.00.
  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bogdana Strączka z Gubałówki
+ Ryszarda Antoszyka z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót