Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

Data: 23 grudzień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2786

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  - Środa - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  - Czwartek - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  - Piątek - święto świętych Młodzianków, męczenników
  - Niedziela - święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 2. Dzisiaj z naszej parafii transmisja Mszy św. w Telewizji Polonia o godz. 13.00. Młodzież z Liceum i Gimnazjum im. Oswalda Balzera w Zakopanem zaprasza dziś wszystkich na przedstawienie teatralne pt. " Czekając na..." Spektakl w Domu Parafialnym o godz. 16.00. O godz. 18.30 odprawimy Nieszpory niedzielne.
 3. W poniedziałek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W kościele Najśw. Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a zakończenie rorat będzie na Mszy św. o godz. 6.00. Po roratach będzie można zabrać do domu Betlejemskie światło pokoju. W tym dniu Spowiedź do godz. 11.00.
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu z Ewangelii Łukasza o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd. O godz. 23.30 modlitewne czuwanie. O godz. 24.00 Pasterka zarówno w kościele Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 4. We wtorek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę.
 5. W środę w święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet JPII w Krakowie. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W przyszłą niedzielę (tj. 30.XII) nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Em. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 7. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 8. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy na pierwszy tydzień umieszczony jest w gablotce i w biuletynie "Echa spod Giewontu".
  Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z grupy Małego Misjonarza wraz z siostrą Urszulą wyruszą w ramach akcji "Kolędnicy misyjni" do domów na Gubałówce. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc misjonarzom z naszej Archidiecezji pracującym w Tanzanii.
 9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Helenę Czerwińską z ul. Orkana
+ Juliannę Janowiak z ul. Kościelnej
+ Helenę Motyka z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót