Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu

Data: 16 grudzień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2738

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Piątek - wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Stanisław Rosiek Sercanin z Lublina. Nauki rekolekcyjne głoszone są na wszystkich Mszach św. w kościele Najśw. Rodziny i w Starym Kościele MB Częstochowskiej. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 6.00, 8.30 i 19.00. Nauki dla dzieci w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 18.00 oraz w środę na godz. 17.00.
  Spowiedź św. będzie w środę 19.XII. od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00-17.00 i 17.30- 20.00.
  Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, jak i do skorzystania ze spowiedzi św. koniecznie w środę ponieważ adwent w tym roku jest wyjątkowo krótki i nie będzie możliwości wyspowiadania się po kolejnej niedzieli.
  Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo wynagradzające grzech znieważenia obrazu MB Częstochowskiej, które odprawimy o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek Msza św. wieczorna i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W czwartek 20 grudnia zapraszamy na spotkanie z ks. dr ... biblistą nt. "Koniec świata według Apokalipsy św. Jana". Spotkanie odbędzie się w Sali Teatralnej o godz. 18.00.
 5. W piątek 21 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Chodzi o chorych, do których nie chodzimy w I piątki czy I soboty miesiąca.
 6. Informujemy iż w Uroczystość Św. Szczepana będzie udzielany sakrament Chrztu św., dlatego prosimy Rodziców, którzy planują Chrzest dziecka na święta o zgłaszanie się w kancelarii.
 7. Informujemy iż w przyszłą niedzielę tj. 23 grudnia nastąpi jednorazowo zmiana Mszy św. z 12.30 na godz. 13.00 ze względu na transmisję Mszy św. z naszego kościoła w Telewizji Polonia. Mszę św. odprawi i wygłosi kazanie Ks. Bp Damian Muskus. Jednocześnie proszę mieszkańców ulicy Jana Pawła II, aby w sobotę 22 grudnia od godz. 12 do 16 nie parkowali samochodów przy tej ulicy, aby mógł wjechać na parking kościelny duży wóz transmisyjny TVP, a potem także w niedzielę ok. 16.00, aby mógł wyjechać. Parking kościelny w sobotę i w niedzielę 22/23 grudnia będzie zamknięty dla samochodów.
 8. Zachęcam do kupowania świec Caritasu "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Młodzież z KSM-u sprzedaje kartki świąteczne i sianko. Przed kościołem można nabyć płytę z pięknymi kolędami góralskimi w wykonaniu młodzieży z Technikum Hotelarskiego w Zakopanem. Także młodzież z Liceum i Gimnazjum im. Oswalda Balzera w Zakopanem zaprasza wszystkich w niedzielę 23 grudnia na przedstawienie teatralne pt. " Czekając na..." Spektakl w Domu Parafialnym o godz. 16.00.
  Są jeszcze wolne miejsca na organizowany w dniach 26.XII do 3.I.2013r. wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Rzymu. Koszt 450zł + 55 Euro. Ostateczny termin zgłoszeń upływa w poniedziałek. Bliższe informacje znajdują się na plakacie przed kawiarenką KSM-u.
 9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót