Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

Data: 9 grudzień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2568

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Czwartek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  - Piątek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W czwartek Msza św. wotywna o błogosławionym Janie Pawle II o godz. 19.00, a po niej możliwość ucałowania relikwii błogosławionego papieża.
 5. Zapraszamy wszystkich na Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę tj. 16 grudnia 2012r. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, zaś młodzież niech przyjdzie na Mszę św. o godz. 11.00. Szczegółowy plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
 6. Informujemy iż w 4 niedzielę Adwentu tj. 23 grudnia nastąpi jednorazowo zmiana Mszy św. z 12.30 na godz. 13.00 ze względu na transmisję Mszy św. z naszego kościoła w Telewizji Polonia. Mszę św. odprawi i wygłosi kazanie Ks. Bp Damian Muskus.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele. Ofiara z ubiegłej niedzieli na pomoc dla poszkodowanych przez pożar z Choćkowskiego wyniosła 6746 zł i 10$. Kwota ta wystarczy na zapłacenie w połowie wykonanych prac przy więźbie i obiciu szczytów. Parafia z księżego lasu daje jeszcze 30 m3 drzewa, a Burmistrz Miasta blachę na dach. Pozostałą kwotę będziemy kwestowali w trzecią niedzielę stycznia 2013r. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu dotkniętych nieszczęściem Rodzin składam serdeczne "Bóg zapłać".
 8. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności na ten cel. Także młodzież z naszego KSM-u sprzedaje kartki świąteczne i sianko. W związku ze wspomnieniem św. Ambrożego (piątek) - patrona pszczelarzy, również dzisiaj można nabyć prawdziwy miód z gospodarstwa pasiecznego "Dolina Tatr" państwa Sikoń z Białego Dunajca.
 9. Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku przy kaplicy Adoracji.Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót