Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

Data: 2 grudzień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2330

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  - Wtorek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  - Czwartek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  - Piątek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  - Sobota - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 3 grudnia br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy członków Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin. W Starym Kościele Msza św. o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary.
 7. W przyszłą niedzielę 9 grudnia br. na Mszy św. o godz. 9.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci z klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., natomiast na Mszy św. o godz. 12.30 będzie sprawowany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 7.XII. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 8. Informujemy i zapraszamy wszystkich na Rekolekcje adwentowe, które odbędą się od 3 Niedzieli Adwentu tj. w dniach 16-19. XII. 2012r.
 9. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla pogorzelców z Choćkowskiego. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel. Także młodzież z naszego KSM-u sprzedaje kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na ich cele statutowe.
  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Również w przyszłą niedzielę będą rozprowadzane świece Caritas "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Antoniego Gajdę z ul. Weteranów Wojny
2. + Zofię Nikodemską z ul. Nowotarskiej
3. + Helenę Stoińską z ul. Partyzantów
4. + Tadeusza Kwapień z ul. Kościelnej
5. + Stefanię Zembrom z ul. Łukaszówki
6. + Annę Puto z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót