Ogłoszenia parafialne

XXXIV Niedziela Zwykła

Data: 25 listopad 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2412

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  - Piątek - święto św. Andrzeja, Apostoła
  - Niedziela - 1-a niedziela Adwentu
 2. Dziś z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18.30, podczas którego przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.
  Dzisiaj w Sali Teatralnej o godz. 16.00 odbędzie się projekcja filmu o Ojcu Pio z Pietrelciny.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 29.XI. - o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00.
 7. W piątek 30 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 2 na Skibówkach będzie obchodzić Jubileusz 130-lecia. Uroczyste świętowanie rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 10.00.
 8. "Bóg zapłać" za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na potrzeby Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" Taca wyniosła 8440zł. Natomiast dzisiaj przed kościołem można nabyć kartki świąteczne wykonane w Kole Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo, z których dochód będzie przeznaczony na opał na zimę dla ubogich rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym z okolic Bogatyni.
  W ubiegłą niedzielę spalił się dom rodziny Oraczów na Choćkowskim (naszych parafian), dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przed kościołem jako pomoc dla pogorzelców. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ryszarda Szklarczyka z ul. Gładkie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót