Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

Data: 5 czerwiec 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3746

 1. Dzisiaj o godz. 1500 w kościele Świętego Krzyża ks. biskup Jan Zając będzie przewodniczył uroczystej koncelebrze, sprawując Eucharystię dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II i prosząc o błogosławieństwo Boże dla naszego miasta.
  Dziś przy kościołach w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary.
  Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 18:30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek - wspomnienie św. Norberta, biskupa
  - środa - wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  - czwartek - wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła
  - piątek - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  - sobota - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  - w przyszłą niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 3. We wtorek, 7 czerwca zapraszamy na prymicje dekanalne, które odprawią neoprezbiterzy Konrad Kozioł i Wojciech Wylegała o godz. 19:00. Zapraszamy młodzież, dzieci i inne wspólnoty modlitewne naszego dekanatu, a szczególnie z naszej parafii.
 4. W czwartek, 9 czerwca o godz. 10:00 w Sanktuarium na Olczy odbędzie się spotkanie ks. biskupa Antoniego Długosza z dziećmi z terenu Zakopanego w ramach programu „Ewangelia w piosence”. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek, 10 czerwca, o godz. 18:00 w kościele Świętego Krzyża zostanie odprawiona Msza św., połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 6. W sobotę, 11 czerwca Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zaprasza wszystkich, a szczególnie młodych do Łagiewnik na uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Program uroczystości:
  - godz. 10:00 - Małopolskie Święto Młodych Wolontariuszy,
  - godz. 12:00 - Msza św.,
  - godz. 14:00 - koncert: Stróże Poranka, Deus Meus.
 7. W niedzielę, 12 czerwca wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.

powrót