Ogłoszenia parafialne

XXXI Niedziela Zwykła

Data: 4 listopad 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2526

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie Św. Karola Boromeusza
  - Piątek - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  - Sobota - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 5 listopada br. na Mszę św. o godz. 19.00 i po niej na spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. w intencji wszystkich pracowników, wolontariuszy, dobrodziejów Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, które obchodzi 10-tą rocznicę działalności. Również w czwartek Msza św. wotywna o błogosławionym Janie Pawle II o godz. 19.00, a po niej możliwość ucałowania relikwii błogosławionego papieża.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Rodzin zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. w sobotę 10.XI.br. o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę 11 listopada br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
  W niedzielę 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. Centralne uroczystości rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 w naszym kościele, następnie o godz. 12.00 będzie przemarsz Pocztów sztandarowych, Banderii i wszystkich na cmentarz przy ul. Nowotarskiej do Grobu Legionistów. Tam odbędą się okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów i modlitwa za poległych w obronie wolności naszej Ojczyzny. W imieniu kościoła i Władz Miasta Zakopane wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie. Przypominamy o udekorowaniu domów flagami narodowymi.
 8. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.45. Przypominamy, że do 8.XI. można uzyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 9. W sobotę na Mszy św. wieczornej zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nasz Organista Pan Wojciech, od dzisiaj rozpoczyna roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego opłatków. Złożone przy tej okazji dobrowolne ofiary są jedną z form wynagrodzenia jego pracy w naszej parafii Najświętszej Rodziny, tym bardziej, iż od tego roku P. Organista nie będzie już chodził z księdzem po kolędzie.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót