Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

Data: 21 październik 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2356

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża
  - Wtorek - wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  - Niedziela - uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego
 2. Niedziela Misyjna, którą dziś przeżywamy, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Katolicy we wszystkich krajach modlą się w tym dniu za misje i wspierają je materialnie. Nasi mali misjonarza z koła misyjnego zbierają dzisiaj niepotrzebne telefony komórkowe jako pomoc dla misji. Także po Mszach św. dopołudniowych zapraszamy na "Bazar Misyjny" do Sali Domu Parafialnego. Natomiast przed kościołem wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji "Pola Nadziei" prowadzą zbiórkę na rzecz podhalańskiego hospicjum. Bardzo prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki.
  Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek 22 października br. zapraszamy wszystkich do uroczystego obchodzenia wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II. Będziemy się modlić o rychłą kanonizację. I tak o godz. 18.30 będzie nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy św. zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny poświęcony bł. Janowi Pawłowi II.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o 18.30.
 5. W czwartek 25.X.br. w Starym Kościele o godz. 17.00 Msza św. dla Hospicjum Jezusa Miłosiernego, a potem spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę 28 października br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu, Padwy, Wenecji, Asyżu, San Giovanni Rotondo, Mariazell w dniach 17-25 listopada br. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Ostateczny termin zapisów upływa 27.X.2012r.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji. Rozkład Mszy św. odprawianych na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Niedzielę 28.X. Br., w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny jest wywieszony w gablocie.
 9. Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprasza mieszkańców Zakopanego na bezpłatne badania tarczycy, które będą przeprowadzane już od najbliższego tygodnia w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym (KBK) w Zakopanem ul. Balzera 15. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
 10. Serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wyniosły 3 998zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Halinę Stencel z ul. Orkana
+ Krystynę Sibowską z ul. Weteranów Wojny


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót