Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

Data: 14 październik 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2432

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  - Środa - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - Czwartek - święto św. Łukasza Ewangelisty
  - Sobota - uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiec. krakowskiej
 2. Dzisiaj XII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież Rodziny”. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo młodzież z ubogich rodzin. Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem o godz. 18.30, a w piątek Msza św. wieczorna i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu, Padwy, Wenecji, Asyżu, San Giovanni Rotondo, Mariazell w dniach 17-25 listopada br. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Zapisy do 22.X.2012r.
  Także Parafia z Chramcówek organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej w marcu 2013r. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
 5. W niedzielę 21 października woluntariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji „Pola Nadziei” przeprowadzą zbiórkę na rzecz hospicjum rozprowadzając żonkilowe cebulki. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi nieuleczalnie chorymi.
  Także w przyszłą niedzielę Wspólnota Małego Misjonarza z racji Niedzieli Misyjnej zaprasza na organizowany bazar misyjny „ Pomagamy dzieciom w Kamerunie”. Bazar odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.30 i trwać będzie do 13.30 w Domu Parafialnym. Dzieci również organizują zbiórkę zużytych telefonów komórkowych na cele misyjne.
 6. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prowadzone prace remontowe w naszym kościele. Lista imienna ofiarodawców z miesiąca września br. jest wywieszona w gablocie oraz zamieszczona w gazetce Echa spod Giewontu. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom i dobrodziejom składam serdeczne „Bóg zapłać”. Informujemy iż kościół jest już ogrzewany i prosimy o zamykanie drzwi.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Czasopisma są wyłożone w zakrystii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zofię Kozielską z ul. Słonecznej
+ Damianę Łozińską z ul. Szkolnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót