Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

Data: 7 październik 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2403


 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie MB Różańcowej
  - Wtorek - święto bł. Wincentego kadłubka, biskupa
  - Środa - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  - Sobota - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 2. Dzisiaj procesja różańcowa do pięciu ołtarzy po Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 oraz dla wszystkich codziennie o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek zebranie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o godz. 18.30.
 6. W czwartek Msza św. wotywna o bł. Janie Pawle II o godz. 19.00, a po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 7. W najbliższą sobotę 13 października br. odbędzie się Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza w obronie Krzyża Świętego i Telewizji "Trwam" do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. O godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Nowym Targu i rozpoczęcie Drogi Krzyżowej odprawianej podczas pielgrzymowania do Ludźmierza. O godz. 12.00 w sanktuarium Msza św., nabożeństwo wynagradzające za znieważanie Krzyża św., oraz uroczyste umieszczenie Krzyży z poszczególnych parafii na Golgocie. Nie zabieramy ze sobą żadnych banerów jedynie małe krzyże. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców przy naszej parafii zaprasza wszystkich nauczycieli w ramach "Dnia Nauczyciela" na pielgrzymkę do Dębowca, Dukli i Miejsca Piastowego w dniu 13.10. br. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 8. W czwartek 11 października Ojciec święty Benedykt XVI otworzy Rok Wiary. W naszej wspólnocie parafialnej inauguracja Roku Wiary będzie miała miejsce w niedzielę 14 października na Mszy św. o godz. 11.00. Przedstawiciele grup parafialnych w uroczystej procesji przyniosą 12 świec symbolizujących fundament Kościoła tj. 12 Apostołów i odbiorą Katechizm Kościoła Katolickiego, który stanie się programem pracy dla nas wszystkich na ten rok. Również młodzież z klas III gimnazjalnych złoży podczas tej uroczystości deklaracje potwierdzające gotowość do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tej Mszy św. o 11. Także w przyszłą niedzielę: Msza św. chrzcielna o godz. 12.30 (katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym); ostatnia w tym roku Procesja Fatimska z Krzeptówek o 15.00; składka z drugiej niedzieli na prace remontowe w naszym kościele i zbiórka do puszek przed kościołem na "Dzieło Nowego Tysiąclecia"; a w Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. w bazylice św. Floriana o godz. 12.15.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu, Padwy, Wenecji, Asyżu, San Giovanni Rotundo, Mariazell w dniach 17-25 listopada Br. Koszt 350 euro i 520 zł. Zapisy do 22.X.2012r.
 10. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki Roczne czytane będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 lub 15.00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji.
  Podajemy do wiadomości iż w ubiegłym tygodniu na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej zostały zainstalowane kamery i podłączono całodobowo monitoring oraz w budynku kaplicy alarm.
  Dodatkowe zaproszenia: "Jesienne rozmowy nie tylko o depresji" 9.10.2012r. godz. 17.30 Dworzec Tatrzański; Koncert Orkiestry Akademii Beethovenowskiej 11.10.2012r. godz. 18.00 Kościół św. Krzyża


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót