Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

Data: 30 wrzesień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2460

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła
  - Poniedziałek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  - Czwartek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  - Piątek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 2. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.30. Natomiast dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Także w poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. dla Katolickiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 4. We wtorek o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe z poświęceniem różańcy dla dzieci z klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich Rodziców. Natomiast o godz. 18.00 zebranie Rodziców młodzieży z klas III gimnazjalnych.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy członków Żywego Różańca, członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, i pielgrzymów z sierpniowej pielgrzymki do Częstochowy i Gidel. Po Mszy św. spotkanie w grupach w Domu Parafialnym.
 7. W pierwszą niedzielę października zapraszamy na małą uroczystość odpustową o godz. 11.30 do kaplicy na Gubałówce. Natomiast w kościele parafialnym procesja różańcowa do pięciu ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00.
 8. Nasza parafia organizuje 13.10.2012r. pielgrzymkę do Dębowca, Dukli i Miejsca Piastowego. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza w obronie Krzyża Świętego i Telewizji „Trwam” do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbędzie się 13 października 2012 r. O godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Nowym Targu i rozpoczęcie Drogi Krzyżowej odprawianej podczas pielgrzymowania do Ludźmierza. O godz. 12.00 w sanktuarium Msza św., nabożeństwo wynagradzające za znieważanie Krzyża św., oraz uroczyste umieszczenie Krzyży z poszczególnych parafii na Golgocie. Nie zabieramy ze sobą żadnych banerów i flag jedynie własne małe krzyże. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W najbliższym tygodniu zostaną zakończone prace remontowe przy fasadzie kościoła i będą rozbierane rusztowania. Pozostaną jeszcze do odrestaurowania drzwi wejściowe oraz do wykonania nowe schody granitowe. Jak pogoda pozwoli to jeszcze te prace będziemy chcieli wykonać w tym roku.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Janinę Dawiec z ul. Na Wilcznik
+ Helenę Daniec z ul. Walowa Góra
+ Wiktorię Sołtys z ul. Kościeliskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót