Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

Data: 16 wrzesień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2282

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  - Wtorek - święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  - Czwartek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy
  - Piątek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  - Sobota - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  - Niedziela - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej księży misjonarzy z Olczy, którzy głoszą Słowo Boże i sławią cześć Maryi objawiającej cudowny medalik. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Msza św. w intencji Sybiraków będzie odprawiona w Starym Kościele w poniedziałek 17 września o godz. 8.00.
 4. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 19.00 młodzież gimnazjalną z klas pierwszych i drugich, (po Mszy św. będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania), a we wtorek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież z klas trzecich gimnazjum.
  Św. Stanisław Kostka jest także patronem naszego Ks. Infułata Stanisława, dlatego w dniu imienin wieczorna Msza św. będzie sprawowana w jego intencji.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę 23 września Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 30 września. Wyjazd o godz. 9.00 z Parkingu na Łukaszówkach. Koszt 30 zł. Zapisy w Kancelarii lub zakrystii.
 8. Zapraszamy wszystkie dzieci szkolne na Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 9.30, natomiast dzieci młodsze poniżej 7 roku życia prosimy o przyprowadzanie na początku Mszy św. do kaplicy św. Jana Chrzciciela, tam będą miały swoją naukę, a potem na ofiarowanie dołączą do rodziców w kościele. Młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 11.00. Koło misyjne zaprasza na spotkania w soboty o godz. 10.00
 9. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę na prace remontowe w naszym kościele. Taca wyniosła 18 852zł. Serdeczne "Bóg zapłać". Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika "idziemy".


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Czesławę Olechnowicz z ul. Cichej Wody
+ Władysławę Muresan z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót