Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

Data: 9 wrzesień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2392

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  - Czwartek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła
  - Piątek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  - Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 2. Dzisiaj w modlitwie łączymy się z pielgrzymami przebywającymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na XX Pielgrzymce Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o błogosławionym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 4. W piątek 14 września tradycyjna pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Św. Krzyża w Zakopanem.
 5. Zapisy młodzieży do bierzmowania będą w poniedziałek 17 września br. w ramach triduum ku czci św. Stanisława Kostki.
 6. W sobotę 15 września br. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na święto najstarszej Zakopiańskiej ulicy Kościeliskiej. Msza św. w intencji mieszkańców będzie w Starym Kościele o godz. 11.00.
 7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać pod znakiem Maryi. Księża misjonarze z Olczy będą głosić Słowo Boże i mówić o cudownym medaliku.
 8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 30 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 30 zł. Zapisy w Kancelarii lub zakrystii.
 9. W związku z powtarzającymi się kradzieżami na cmentarzu parafialnym zostaną zamontowane kamery i cmentarz będzie monitorowany całodobowo. Tymczasem Zarząd Cmentarza prosi o wrażliwość i zawiadamianie odpowiednich służb miejskich i kościelnych, przy chuligańskich wybrykach.
 10. Komitet Organizacyjny obchodów 100-lecia LO im. Balzera w Zakopanem zaprasza wszystkich absolwentów na uroczystości jubileuszowe w dniach 26-28 października br. Wszelkich informacji na ten temat udziela sekretariat szkoły.
 11. Lista imienna ofiarodawców z miesiąca sierpnia br. bez podawania kwot jest wywieszona w gablocie przy rusztowaniach oraz wydrukowana w gazetce Echa spod Giewontu. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom i dobrodziejom składam serdeczne "Bóg zapłać".
  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku "idziemy" polecamy m.in. artykuł O. Jacka Salija "Czy Pan Bóg potrzebuje zwolenników?"


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót