Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

Data: 2 wrzesień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2508

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  - Środa - wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty
  - Sobota - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie nauczycieli, katechetów, wychowawców, a po niej odbędzie się prelekcja P. Ireny Zielińskiej na temat: "Zagrożenia medialne i ich wpływ na postawy dzieci i młodzieży". Spotkanie odbędzie się w Sali Domu Parafialnego.
 3. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowego księdza wikariusza Jarosława Warzechę, który przybył do nas z Parafii Św. Anny w Zakrzowie i życzymy Mu dużo sił i błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej. Witam również serdecznie nowe siostry: Siostry Felicjanki Angelę i Julittę podejmujące posługę zakrystianek; S. Teresę ze Zgromadzenia Służek Niepokalanej podejmującą posługę w kancelarii na cmentarzu; S. Edytę, Albertynkę posługującą w Kuchni św. brata Alberta; S. Julitę, Nazaretankę posługującą jako katechetka; S. Dorotę Pallotynkę także katechetkę; i życzę im wielu łask Bożych w pracy dla dobra podopiecznych i naszej Parafii.
 4. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź św. dzisiaj podczas Mszy św., jak również w najbliższy czwartek i piątek od godz. 16.00-19.30
  Szkoła Katolicka będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.30 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek odwiedzimy naszych chorych z Komunią św., dodatkowe zgłoszenia w kancelarii.
 7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 30 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 30 zł. Zapisy w Kancelarii lub zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę 9 września Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. W tym tygodniu po odbiorze prac zostanie częściowo rozebrane rusztowanie wieży oraz nastąpi uruchomienie próbne ogrzewania wraz z przewietrzaniem kościoła.
 9. W niedzielę 9 września - XX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Droga krzyżowa o godz. 9.00 a Msza św. o 11.00. Z naszej Parafii jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 6.30 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy do czwartku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót