Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła

Data: 19 sierpień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3064

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  - Wtorek - wspomnienie Św. Piusa X, papieża
  - Środa - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  - Piątek - święto św. Bartłomieja, Apostoła
  - Niedziela - Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. . Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00. Istnieje także możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.: rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18.00 do 19.30. Ze względu na prace remontowe wejście do kościoła od poniedziałku do piątku jest tylko z boku od strony zakrystii lub od strony groty Matki Bożej.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 procesja Fatimska.
 3. W środę zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w akcie poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Specjalne nabożeństwo będzie odprawione w tym dniu we wszystkich kościołach dekanatu Zakopiańskiego. U nas nabożeństwo to zostanie odprawione podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość MB Częstochowskiej. W Starym Kościele uroczystość odpustowa. Uroczysta suma z procesją o godz. 10.00. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanieKs. Infułat Jakub Gil z Wadowic. Równocześnie podczas Mszy św. koncelebrowanej będziemy modlić się w intencji tych pracowników naszej parafii, którzy decyzją przełożonych zostali przeniesieni do pracy duszpasterskiej w innych wspólnotach parafialnych.
  Odchodzą: Ks. Janusz Korbel, wikariusz; S. Edwina, sercanka pracująca w kancelarii na cmentarzu; S. Stanisława i S. Joela, felicjanki pracujące w zakrystii; S. Rita, felicjanka pracująca w przedszkolu i pomagająca w zakrystii w Starym Kościele; S. Leonika, nazaretanka katechetka; S. Małgorzata albertynka, dyrektorka kuchni im. św. Brata Alberta; S. Weronika, albertynka dyrektorka Caritasu; S. Ewelina, albertynka katechetka. Dziękujemy im za gorliwą pracę i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowych stanowiskach.
  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. Informujemy iż tradycyjna Pielgrzymka z Zakopanego do Matki Bożej w Lewoczy będzie w ostatnią niedzielę września tj. 30.09.2012r. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 30 zł.
 6. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika "idziemy".
 7. I jeszcze ostrzeżenie! Na terenie parafii pojawiły się w skrzynkach pocztowych książeczki, kalendarze, które nie mają nic wspólnego z działalnością kościoła katolickiego. Są to materiały świadków Jehowy i adwentystów.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Tadeusza Czopka z ul. Strążyskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót