Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

Data: 12 sierpień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2394

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  - Wtorek - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  - Środa - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  - Piątek - święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.
  Dzisiaj Nieszpory o godz. 18.30
  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.
  W Ludźmierzu główny odpust ku czci Królowej Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie oraz zamieszczony w gazetce Echa spod Giewontu.
 4. W piątek Koronka doMiłosierdzia Bożego, a później Msza św. o Miłosierdziu.
 5. W niedzielę 19 sierpnia b.r. wyrusza tradycyjna Pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
 6. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB Częstochowskiej na Jasnej Górze, a także do MB Leśniowskiej i MB Gidelskiej. Wyjazd w czwartek 16 sierpnia br. o godz. 6.00 z parkingu przy Łukaszówkach. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  Informujemy iż tradycyjna Pielgrzymka z Zakopanego do Matki Bożej w Lewoczy będzie w ostatnią niedzielę września tj. 30. 09. 2012r.
 7. W najbliższy wtorek przyjedzie transport ławek dębowych do naszego kościoła i z tym związane są dwie prośby: pierwsza - potrzebnych jest 8 mężczyzn, którzy pomogą rozładować tiry (chętni proszeni są o zgłoszenie się dziś w zakrystii); druga - prosimy, aby we wtorek w godzinach od 6.00 do 14.00 nie parkować samochodów na parkingu kościelnym jak i na ulicy Jana Pawła II, by nie utrudniać przejazdu.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót