Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

Data: 29 maj 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2582

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 dzieci klas trzecich przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  Dziś na Krzeptówkach w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 10:00 Msza św. na zakończenie Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.
  Również dziś o godz. 20:00 w naszym kościele Najśw. Rodziny odbędzie się koncert Chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II "Psalmodia". Wykonają utwory Henryka Mikołaja Góreckiego w kontekście myśli Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek o godz. 18:30 zakończenie nabożeństw majowych z procesją eucharystyczną. W środę o godz. 18:30 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Gorąco zachęcamy do licznego udziału.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek - św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika oraz św. Zdzisławy;
  - wtorek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  - środa - św. Justyna, męczennika;
  - czwartek - świętych męczenników Marcelina i Piotra;
  - piątek - świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  - w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. 1 czerwca 2011 o godz.16:00 otwarcie wystawy filatelistycznej pt. "Błogosławiony Jan Paweł II - droga do świętości". Wystawa ukazuje na znaczkach pocztowych 26 lat pontyfikatu. Czynna będzie w sali Domu Parafialnego przy ul. Jana Pawła II 4 w dniach od 1 do 5 czerwca w godz. od 10:00 do 16:00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 16:00. Msza św. o godz. 17:00. Msza św. w I sobotę o godz. 17:00 w intencji dzieci nienarodzonych i rodzin oczekujących potomstwa. Po Mszy św. o godz. 19:00 adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich członków w piątek 3 czerwca na Mszę św. o godz. 19:00, a po niej na spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 7. Tradycyjna pielgrzymka "Sursum Corda" Szlakiem Papieskim z Zakopanego do Ludźmierza odbędzie się 4 czerwca. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 700 w Sanktuarium na Krzeptówkach. Zakończenie około godz. 1800 w Sanktuarium Ludźmierskim Mszą św. koncelebrowaną. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce i do modlitwy dziękczynnej za wyniesienie na ołtarze Błogosławionego Jana Pawła II.
 8. W rocznicę pobytu Ojca Świętego w naszym mieście przed 14 laty zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 do kościoła Świętego Krzyża na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II, a przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców naszego miasta i gości.
 9. Spotkanie przedpielgrzymkowe wyjeżdżających do Sankt Petersburga odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17:00.


Ks. inf. Stanisław Olszówka
proboszcz

powrót