Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła

Data: 22 lipiec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2427

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj – wspomnienie Św. Marii Magdaleny
  - Poniedziałek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  - Wtorek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  - Środa – święto Św. Jakuba, Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa
  - Czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.
  W kaplicy sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna z okazji 400 lat przybycia karmelitanek do Polski.
  Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W związku z przypadającym w środę wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców na nowennie do MB Nieustającej Pomocy i na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
 4. We czwartek 26 lipca – we wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny zapraszamy babcie i dziadków wraz z wnukami na Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Po Mszy św. będzie błogosławienie małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
  Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych – Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza w czwartek – 26 lipca do Starego Kościoła na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej na spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W sobotę 28 lipca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2012 w naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Radosław Marzec, organy; i Renata Marzec, wiolonczela. Początek koncertu o godz. 20.00.
 6. 31 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki jutro, tj. 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 7. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika "idziemy".


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Król z ul. Piłsudzkiego
+ Antoninę Morula z Os. Kasprusie
+ Marię Pęksa z ul. Słonecznej
+ Jerzego Śnieżek z ul. Szkolnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót