Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła

Data: 8 lipiec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2314

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Dzisiaj - wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
  Środa - święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy
  Czwartek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  Piątek - wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30 do 19.00. Istnieje także możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.: rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18.00 do 19.30. Ze względu na prace remontowe wejście do kościoła od poniedziałku do piątku jest tylko z boku od strony zakrystii.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek wieczorem nabożeństwo i Msza św. wotywna o błogosławionym Janie Pawle II. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców i dzieci wyjeżdżających na kolonię parafialną do Zakrzowa.
 4. W piątek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta - Patronów kaplicy na Pęksowym Brzysku. Z tej racji o godz. 8.00 będzie w niej odprawiona Msza św.
 5. W sobotę - 14 lipca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2012 w naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Jakub Garbacz - organy, oraz Joanna Woszczyk-Garbacz, flet. Początek koncertu o godz. 20.00.
 6. 31 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „idziemy”.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisławę Cieliczko z ul. Nowotarskiej
+ Kingę Hofer-Szymańską z ul. Kościelnej
+ Józefę Błachowską z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót