Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła

Data: 1 lipiec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2224

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Wtorek - święto Św. Tomasza, Apostoła
  Środa - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  Piątek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  Niedziela - wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Jednocześnie pragnę przeprosić wszystkich odwiedzających nasz kościół za pewne utrudnienia związane z aktualnie prowadzonymi pracami remontowymi.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.30.
  Gościmy dziś w kościele siostrę Agnieszkę, albertynkę, która podzieli się świadectwem pracy misyjnej na Syberii i poprosi o pomoc materialną dla tych dzieł.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18.00 do 19.30, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00
 5. W sobotę w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do MB Szkaplerznej. W czasie nowenny (oprócz niedzieli) Mszy św. rano u Sióstr nie będzie, natomiast siostry zapraszają na Mszę św. nowennową o godz. 18.00.
 6. 31 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 23 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „idziemy”, natomiast w zakrystii do nabycia płytka DVD z nagraniem Opera Góralska pt. „Ojciec św. Jan Paweł II na Podhalu”.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Lista imienna czerwcowych ofiarodawców bez podawania kwot jest wywieszona w gablocie przy rusztowaniach. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom i dobrodziejom składam serdeczne „Bóg zapłać”.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Krystynę Wcisło z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót