Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła

Data: 17 czerwiec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2403

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  - Czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  - Niedziela – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 procesja fatimska. Także w dniu dzisiejszym święto ulicy Strążyskiej i Msza św. na rozpoczęcie o godz. 10.00 w Starym Kościele, natomiast w Sali Teatralnej o godz. 12.00 spektakl Teatrum Mundi: „Rycerz Niezłomny”. Spektakl jest teatralną opowieścią o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wstęp wolny.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego pierwsza Msza św. o godz. 6.30 będzie odprawiona w kaplicy bocznej poświęconej Patronowi. Również w niedzielę 24 czerwca na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Księża Jezuici „Na Górce” w Zakopanem zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 5. Serdeczne podziękowania składam wszystkim dobrodziejom, którzy ofiarami na tacę wspierają prace remontowe w naszym Kościele. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 15 324zł. Zaś podziękowania imiennym ofiarodawcom (bez podawania wpłaconych kwot) będą umieszczane w gablocie parafialnej i zamieszczane w biuletynie „Echa spod Giewontu” od 1 lipca 2012r.
  Również składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na wyjazd dzieci na wakacje. Składka wyniosła 2 130zł.
  W najbliższym tygodniu zostanie oddana do użytkowania nawa boczna z kaplicą różańcową, a prace remontowe przeniesione zostaną na drugą stronę. Także dobiega końca wymiana pokrycia dachu kaplicy na Gubałówce.
 6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Informujemy iż płyta DVD z nagraniem Opera Góralska pt. „Ojciec św. Jan Paweł II na Podhalu” jest do nabycia w zakrystii i w kiosku.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Mitana z ul. Kościeliskiej
+ Sylwestra Stoch z Gubałówki
+ Zofię Rajtar z ul. Grunwaldzkiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót