Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła

Data: 10 czerwiec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2587

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  - Wtorek - wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, Piotra Dańkowskiego, kapłana wikariusza naszej parafii
  - Środa - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  - Czwartek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  - Piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  - Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny
  - Niedziela - wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, a do piątku włącznie połączone z procesją wokół kościoła.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci.
  W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach nabożeństwa. Z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza na Mszę św. 17 czerwca br. o godz. 10.00 do Starego Kościoła wszystkich mieszkańców ulicy Strążyskiej.
 5. W przyszłą niedzielę w kościele Najśw. Rodziny, po Mszy św. o godz. 17.00 procesja fatimska.
 6. Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie zaprasza na Drugie Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II w dniach 15-17 czerwca 2012r. Spotkania, koncerty i spektakle odbywać się będą w sześciu miastach małopolski m.in. w Zakopanem. W naszej Parafii w Sali Teatralnej będą wystawiane dwie sztuki teatralne. I tak w sobotę 16 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spektakl „Brat naszego Boga” w reż. Artura Dziurmana. „Brat naszego Boga" to głęboka, uniwersalna opowieść o człowieku, który chciał naprawiać świat nie poprzez krew i walkę, a poprzez miłość i przywrócenie godności drugiemu człowiekowi. Spektakl jest adaptacją dramatu Karola Wojtyły w wykonaniu sceny „Moliere” z Krakowa z udziałem aktorów niepełnosprawnych. Natomiast w niedzielę 17 czerwca o godz. 12.00 spektakl Teatrum Mundi: „Rycerz Niezłomny”. Spektakl jest teatralną opowieścią o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Zapisy na wejściówki dzisiaj w zakrystii po Mszach św.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele. Prawdopodobnie od najbliższego wtorku rozpocznie się piaskowanie murów elewacji kościoła. W związku z tym przepraszam najbliższych sąsiadów i proszę o zamknięcie okien bo pomimo zabezpieczeń wiatr i tak będzie roznosił małe drobiny piasku.
  Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci ze Scholki „Stokrotki” i z Małego Misjonarza.
 8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia w zakrystii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zofię Magoń z ul. Kościelnej
+ Katarzynę Szaradowską z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót