Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy

Data: 3 czerwiec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2574

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  - Czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  - Piątek - wspomnienie św. Jadwigi, królowej
 2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. W archidiecezji krakowskiej `kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  Także w dniu dzisiejszym w kościele Św. Krzyża po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. Litania do Polskich Świętych. Szczegóły na plakacie.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana o godz. 9.30 w naszym kościele Najświętszej Rodziny, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Świętego Krzyża. Tematem tegorocznych ołtarzy będzie 15 rocznica pobytu bł. Jana Pawła II w Zakopanem. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo wiary i prośba o Boże błogosławieństwo, tak jak śpiewamy w pieśni „Zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się Jego dzieciom powodzi”.
  W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą tylko wieczorem o godz. 18.30 ze względu na prace konserwatorskie elewacji kościoła. W Boże Ciało ze względu na procesję nie będzie u nas Mszy św. o godz. 11.00. W kaplicy na Gubałówce w Boże Ciało Msza św. o godz. 16.00 i po niej procesja. Dodatkowa spowiedź w środę od godz. 18.00.
  Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz. 18.00.
 5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Mszę św. w sobotę 9 czerwca o godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w niedzielę 10 czerwca przeznaczona będzie na prace remontowe. W związku z remontem bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wchodzenie na teren odgrodzony. Także w niedzielę 10 czerwca będzie zbiórka do puszek przed kościołem na dofinansowanie wyjazdu na wakacje dzieci ze Scholki i z Małego Misjonarza.
 7. Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika "idziemy".


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Czapla z ul. Nowotarskiej
+ Franciszka Gaździaka z ul. Ubocz
+ Danutę Stoch z ul. Droga do Daniela


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót