Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Data: 27 maj 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2534

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  - Czwartek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  - Piątek - wspomnienie św. Justyna, męczennika
  - Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych (nie będzie procesji), a w piątek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 31.V. - o godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00-19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. w piątek o godz. 16.00. W piątek Dzień Dziecka.
 6. W sobotę 2 czerwca br. wyrusza XV Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2012” Zakopane-Ludźmierz. Rozpoczęcie o godz. 7.00 nabożeństwem w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w parafiach lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.
 7. W przyszłą niedzielę 3 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30 w naszym Domu Parafialnym będzie przedstawienie przygotowane przez dzieci z Grupy Małego Misjonarza pt. Ojciec Daniel misjonarz trędowatych. Serdecznie zapraszamy.
 8. Podaję do wiadomości, iż nasza Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem otrzymała dotację celową od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie na zadanie: „Remont konserwatorski elewacji kościoła pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem”. Kwota dotacji to 300.000,-zł na pokrycie części kosztów wyodrębnionego zakresu prac. Pozostałą kwotę na ten rok 2012 w wysokości 310.000,-zł na wykonanie wyżej wymienionych prac ma pokryć parafia z własnych środków finansowych. Jeśli ktoś może i chce wesprzeć finansowanie remontu to proszę składać ofiary w kopertach na tacę lub wpłacać na konto bankowe naszej parafii.
  Aby przyznane nam na ten rok środki finansowe wykorzystać, rozpoczynamy już prace remontowe. Od wtorku podczas budowy rusztowań wejście do kościoła będzie możliwe tylko z boku od ulicy Jana Pawła II (przy zakrystii).


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Zimaka z ul. Kościelnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót