Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Data: 20 maj 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2333

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Rity, zakonnicy
  - Czwartek - wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych
  - Sobota - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  - Niedziela - Zesłanie Ducha Świętego
 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci i prosimy dla nich o wytrwanie przy Chrystusie. "W Białym Tygodniu" dzieci będą przychodziły na nabożeństwo majowe o godz. 18.30 i na Mszę św.
  W przyszłą niedzielę dzieci klas III będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź święta dla nich i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 10.00.
  W poniedziałek rozpocznie się septenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców we wtorek 22 maja na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie formacyjne, które poprowadzi Ks. Maciej Konenc, Jezuita.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W czwartek 24 maja rozpoczyna się VII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej " Szukałem Was…" poświęcony w tym roku życiu i działalności św. Brata Alberta. Program festiwalu wywieszony jest w gablocie, prosimy o zapoznanie się z nim.
 6. W sobotę Dzień Matki - pamiętajmy o naszych mamach. Także w sobotę w katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie. Polecajmy w modlitwie nowych kapłanów i prośmy o nowe i dobre powołania do służby Bogu.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 8. W związku z niedzielą Zesłania Ducha Świętego (27 maj) w naszym kościele odbędzie się czuwanie modlitewne, które poprowadzi młodzież. Rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00, a zakończy Mszą św. o północy. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
 9. Informujemy iż XV Piesza Pielgrzymka "Sursum Corda 2012" z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 2 czerwca br.
 10. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Annę Baron z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót