Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

Data: 13 maj 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2719

 1. Kalendarz liturgiczny:- Dzisiaj - wspomnienie NMP Fatimskiej
  - Poniedziałek - święto Św. Macieja, Apostoła
  - Środa - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Fatimska.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 4. W piątek Msza św. wieczorna o Miłosierdziu Bożym i koronka.
 5. W sobotę 19 maja br. zapraszamy wszystkich na Mszę św. wieczorną, którą odprawi nasz wikariusz Ks. Józef Piasecki obchodzący w tym tygodniu srebrny jubileusz kapłaństwa.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas II będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii św. W sobotę 19 maja dzieci wraz z rodzicami przyjdą na nabożeństwo pokutne o godz. 10.00, a następnie przystąpią do spowiedzi św.. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin o głębokie przeżycie uroczystości i wytrwanie w miłości przy Chrystusie.
  Natomiast 27 maja na Mszy św. o godz. 9.30 będzie obchodzona w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii św.
 7. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na działalność statutową. Ofiara ta wyniosła 5577zł „Bóg zapłać”.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ławki do naszego kościoła.
  Rozpoczęły się prace remontowe w kościele związane z wykonywaniem kanałów grzewczych w nawach bocznych. W związku z pracami od poniedziałku do piątku nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu w kaplicy, jednak kościół będzie udostępniony dla modlących się czy też zwiedzających. Niedługo także rozpoczną się prace na zewnątrz kościoła przy czyszczeniu,uzupełnianiu i zabezpieczaniu kamienia w elewacji frontowej. W związku z tym proszę o nie wchodzenie tam gdzie jest odgrodzony teren, czy też na rusztowania. Przepraszam i proszę o wyrozumienie w utrudnieniach dla wiernych i turystów, ale mam nadzieję że po kilku miesiącach będzie już tylko piękniej i bezpieczniej.
  Przed kościołem do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy” a w nim m.in. „Chrześcijanie na cenzurowanym”, czy „Finanse w kościele”.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Tadeusza Scechurę z ul. Na Wilcznik
+ Joannę Święchowicz z ul. Cichej Wody


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót