Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

Data: 6 maj 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2477

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
  - Wtorek - Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  - Niedziela - wspomnienie NMP Fatimskiej
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji "Pola Nadziei" kwestują przed kościołem na rzecz hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
 3. We wtorek - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Serdecznie zachęcamy do udziału w procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę w niedzielę 13 maja o godz. 9.00.
 4. W sobotę 12 maja o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich dobrodziejów wspierających Kuchnię św. brata Alberta w Zakopanem, która obchodzi 20 -lecie istnienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a zwłaszcza dobrodziejów oraz członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 11 maja o godz. 18.00. Składka w drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ławki do naszego kościoła.
  Także w przyszłą niedzielę ulicami Zakopanego przejdzie Procesja Fatimska. Wyruszy o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach, przyjdzie do naszego kościoła Najświętszej Rodziny, a następnie uda się do kościoła Świętego Krzyża. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zarząd Cmentarza Parafialnego Najświętszej Rodziny przy ul. Nowotarskiej zwraca się z prośbą do wszystkich zalegających z opłatami za użytkowanie grobów ziemnych, grobowców i nagrobków (nawet zadbanych) o uregulowanie w najbliższym czasie opłat w kancelarii na cmentarzu.
  W przeciwnym wypadku miejsca te zostaną udostępnione innym osobom.
 7. Dziś przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „idziemy” zatytułowany Rok z błogosławionym w cenie promocyjnej 3 zł. W zakrystii do odebrania płytki DVD z Peregrynacji obrazu i Bierzmowania.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Helenę Topór z ul. Bilinówka


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót