Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

Data: 22 maj 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3313

 1. Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po południu o godz. 16:00 dzieci klas II przyjdą razem z rodzicami i chrzestnymi na nabożeństwo odnowienia obietnic Chrztu Świętego. Od poniedziałku dzieci będą przychodziły o godz. 1830 na nabożeństwo majowe i Mszę św.
 2. Dziś w naszej parafii Niedziela Powołań. Modlimy się o nowe dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Klerycy i diakoni naszego Seminarium przybliżą nam tematykę powołań.
 3. W przyszłą niedzielę dzieci klas III będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź św. dla nich i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 17:00.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  - wtorek - Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  - środa - św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła,
  - czwartek - św. Filipa Nereusza, kapłana. Dzień matki.
  - piątek - św. Augustyna z Canterbury, biskupa
 5. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców przy Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców i katechetów w poniedziałek 23 maja 2011 r. na Mszę św. o godz. 19:00, a po niej na spotkanie formacyjne, które poprowadzi O. Maciej Konenc, jezuita. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Parafialnego, ul. Jana Pawła II 4.
 6. We wtorek, po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie wszystkich należących do Apostolatu Maryjnego.
 7. W środę 25 maja spotkanie przybliżające problem uzależnienia od alkoholu, sposobów wychodzenia z nałogu i życia w trzeźwości. Omawiane tematy kierowane są do wszystkich, którzy w swoich środowiskach pracy, nauki, zamieszkania, stykają się z problemami uzależnień. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do sali w Domu Parafialnym na godz. 17:00.
 8. W czwartek 26 maja o godz. 16:00 w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej Msza św. na rozpoczęcie Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej. Po Mszy św. koncert regionalny "Niebieskie Nuty Wielkiego Pasterza" w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35a.
 9. Również w czwartek, wyjątkowo o godz. 16:00 w Starym Kościele Msza św. dla Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. akademia w sali teatralnej z okazji Dnia Matki.
 10. W piątek, 27 maja, o godz. 20:00 na Olczy w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik odbędzie się kolejna już Procesja Różańcowa Światła.
 11. Zapraszamy na XIV Pieszą Pielgrzymkę "Sursum corda 2011" Zakopane-Ludźmierz w sobotę 4 czerwca br. Zapisy w zakrystii.


Ks. inf. Stanisław Olszówka
proboszcz

powrót