Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

Data: 29 kwiecień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2631

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika
  - Środa - wspomnienie Św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła
  - Czwartek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski
  - Piątek - wspomnienie Św. Floriana, męczennika
  - Sobota - wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
 2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem" Powołania darem miłości Boga". Módlmy się o dobre i święte powołania zwłaszcza z naszej parafii. Dzisiaj rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ławki.
 3. W poniedziałek o godz. 18.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP połączone z procesją. Zachęcamy wszystkich do przychodzenia na te piękne majowe nabożeństwa. Jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, to starym zwyczajem można gromadzić się przy kapliczkach przydrożnych i tam w grupie wraz z dziećmi odśpiewać Litanię Loretańską. Jeśli przy kapliczce zgromadzi się grupka przynajmniej 20 osób to prosimy o zgłoszenie w zakrystii to przyjedzie tam ksiądz z parafii na wspólną modlitwę. Chcemy ożywić to piękne nabożeństwo do Matki Bożej.
 4. We wtorek we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z prośbą o rychłą kanonizację o godz. 10.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z majówką o godz. 18.30
 6. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszych kościołach i kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Natomiast o godz. 11.00 będzie odprawiona Uroczysta Msza św. z okolicznościowym kazaniem w związku z 221 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Kazania w tym dniu będzie głosił Ks. Henryk Zieliński redaktor naczelny tygodnika "Idziemy", znany także z kazań pasyjnych głoszonych w tym roku w kościele Św. Krzyża w Warszawie, a transmitowanych przez Radio Maryja.
 7. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek podczas Mszy św. oraz w piątek od godz. 16.00-19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. w piątek o godz. 16.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą kapłańską.
 8. Od 1-go maja cmentarz przy ul. Nowotarskiej będzie otwarty od 6.30 do 21.00.
 9. W poniedziałek 7-go maja br. nasz dekanat zakopiański został zaproszony do uczestniczenia we Mszy św. i nowennie przed uroczystościami ku czci św. Stanisława bpa i męczennika do Katedry na Wawelu. Jest to także rewizyta za wizytację kanoniczną jaka miała miejsce w naszej parafii w maju ubiegłego roku. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 14.00.
 10. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zakopanem informuje o bezpłatnych szczepieniach ochronnych dziewczynek urodzonych w 2001 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. W przyszłą niedzielę 6 maja wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji "Pola Nadziei" przeprowadzą zbiórkę na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót