Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna

Data: 22 kwiecień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2585

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski
  - Środa - święto Św. Marka, Ewangelisty
  - Sobota - Wspomnienie Św. Joanny Berety Molla
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  W poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha. Imieniny obchodzą m.in. Ks. kanonik Wojciech i Pan Organista. Solenizantom składamy najlepsze życzenia, zdrowia i opieki Bożej. Msza św. w ich intencji dzisiaj o godz. 15.00.
 3. We wtorek (24.IV.) Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym, które poprowadzi O. Maciej Konenc. - Jezuita.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 26.IV. - o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu w czwartek kończy się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Św. siostry Faustyny i Bł. Jana Pawła II w naszym dekanacie zakopiańskim. Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu do nawiedzenia jak i uświetnili uroczystości składam serdeczne podziękowanie, a są to: Księża z Dekanatu z Ks. Dziekanem Stanisławem Olszówką; Księża pracujący i ci którzy pracowali w naszej parafii wraz z księżmi rodakami; Siostry ze Zgromadzeń Zakonnych z terenu parafii jak i Siostry Miłosierdzia z Krzeptówek; siostry Zakrystianki; P. Organista i Schola młodzieżowa i dziecięca; Służba Liturgiczna Ołtarza. Podziękowanie składam również Kapeli Góralskiej; Góralom niosącym obraz , delegacjom niosącym relikwie; wszystkim w strojach góralskich; P. Zdzisławowi; Policji i Straży Miejskiej, Urzędowi Miasta Zakopane za przystrojenie ul. Krupówki i wszystkim, którzy tak licznie brali udział w uroczystościach, czuwaniu i modlitwie przy Panu Jezusie Miłosiernym. „Bóg zapłać”.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ławki dębowe do naszego kościoła.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stefanię Wojtecką z ul. Zborowskiego
+ Janinę Matanyj z ul. Ubocz
+ Ewę Kądziołka z ul. Zborowskiego
+ Bronisława Bulga z os. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót