Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Data: 15 kwiecień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2480

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wezwanie do szczególnego przeżywania II Niedzieli Wielkanocnej skierował do św. Faustyny Chrystus:” W pewnej chwili usłyszałam te słowa: Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.” Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.
  2. Jutro w poniedziałek nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionego Jana Pawła. O godz. 16.50 - przywitanie obrazu i procesja do Kościoła; o 17.15 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca; o godz. 19.00 ucałowanie relikwii; o 22.00 Msza św. sprawowana przez księży pracujących kiedyś w naszej parafii, a o 24.00 przez Księży Rodaków; we wtorek 17 kwietnia o godz. 11.00 Msza św. dla chorych i starszych; o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. na zakończenie peregrynacji z aktem zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu. Na stoliku przy kaplicy Adoracji jest wystawiona Księga Nawiedzenia, w której można wpisywać dobre postanowienia i czyny miłosierdzia. Taca z peregrynacji będzie przeznaczona na cele charytatywne tj. na kuchnię dla ubogich im. św. Brata Alberta w Zakopanem. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wspólnego czuwania.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowa do Fatimy oraz do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w dniach 11-18 września 2012r. Koszt 3290zł. Zapisy w kancelarii do 22 kwietnia. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 20 kwietnia o godz. 18.00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Józefa Pajora z ul. Nowotarskiej
+ Wandę Mazurkiewicz z ul. Bilinówka
+ Walerię Wojtaś z ul. Zborowskiego
+ Jacka Glińskiego z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót