Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Data: 8 kwiecień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2677

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, radujemy się , iż Jezus żyje! Przemienieni, pełni radości ze spotkania z Chrystusem idźmy i głośmy światu chwałę Zmartwychwstałego. Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom - życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus czuwał nad Waszym życiem i wnosił do niego wiarę, nadzieję i miłość. Samych radosnych i pełnych pokoju chwil. Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i kaplicy w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszła niedziela - to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00; 12.00 i 16.30. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy tych, którzy pragną uczestniczyć we Mszy św. w Łagiewnikach.
    W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane - Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane - Chramcówki (o godz. 12.30).
  5. W poniedziałek 16 kwietnia 2012r. przybędzie do naszej parafii Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej i Bł. Jana Pawła II. Szczegółowy program Nawiedzenia jest zamieszczony w gazetce „Echa spod Giewontu” oraz wywieszony w gablotce. Przypomnę tylko to co najważniejsze w programie: o 17.00 - przywitanie obrazu i procesja do Kościoła; o 17.15 Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca; o 22.00 Msza św. sprawowana przez księży pracujących kiedyś w naszej parafii, a o 24.00 przez Księży Rodaków; we wtorek 17 kwietnia o 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. na zakończenie peregrynacji. Zapraszamy do modlitwy, czuwania oraz prosimy o udekorowanie domów. Pomoce do dekoracji można nabyć w ciągu tygodnia w naszym kiosku.


Liceum Ogólnokształcące im. Balzera w Zakopanem obchodzi w tym roku 100- lecie istnienia. Szczegóły wywieszone są w gablocie.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót