Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Data: 1 kwiecień 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2773

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej i poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 poświęcenie palm połączone z procesją. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast zaraz po Mszy św. wieczornej ok. 19.45odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy lub świec.
  2. W poniedziałek i wtorek pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. Zgłoszenia dzisiaj w zakrystii. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza o chrzcie św. w środę 4 kwietnia o godz. 18.00. Zapisy dzieci w kancelarii do środy.
  4. Dzisiaj w dalszym ciągu przy kościołach rozprowadzane są baranki wielkanocne Caritas. Ofiary przy tym składane przeznaczone są dla biednych dzieci. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej akcji.
  5. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka samolotowa do Fatimy oraz do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w dniach 11-18 września 2012r. Koszt 3290zł. Zapisy w kancelarii do 18 kwietnia. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie.
  6. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego zamieszczony jest w gablotach parafialnych oraz w gazetce „Echa spod Giewontu”. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Kościele Najśw. Rodziny o godz. 19.00 !, natomiast w Starym Kościele o godz. 18.00! Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w głównym kościele w sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co 20 minut. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyżur w konfesjonale będzie do środy podczas Mszy św., natomiast w Wielki Czwartek od 8.00-13.00; w Wielki Piątek i w Sobotę od 6.30 - 16.00.
  7. W poniedziałek 16 kwietnia 2012r. przybędzie do naszej parafii Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej i Bł. Jana Pawła II. W związku z tym od dziś na stoliku przy kaplicy Adoracji jest wystawiona Księga Nawiedzenia, w której będzie można wpisywać dobre postanowienia i czyny miłosierdzia, które pragniemy spełniać np. solidniej spełniać obowiązki domowe i w pracy; ograniczyć postawę konsumpcyjną; włączyć się w posługę na rzecz chorych; zobowiązać się do złożenia comiesięcznej ofiary na potrzeby Caritas czy kuchni św. brata Alberta; pomoc w nauce dzieciom mającym trudności itp. Księga ta zostanie złożona w darze na zakończenie peregrynacji. Szczegółowy program Nawiedzenia wraz z porządkiem nabożeństw Wielkiego Tygodnia rozdają ministranci.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Joachima Golika z ul. Zborowskiego
+ Jana Gawlika z ul. Szkolnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót