Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

Data: 25 marzec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3592

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  - Niedziela - Niedziela Palmowa
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ojców Redemptorystów - O. Mirosława, O. Tomasza którzy będą prowadzić Misje święte. Program Misji wywieszony jest w gablotach, jak również otrzymaliśmy go do domów. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w naukach misyjnych. Przypominamy że we czwartek dzień spowiedzi świętej oraz że w czasie Misji św. Msze św. w tygodniu w kościele Najśw. Rodziny połączone z naukami są o godz. 6.30; 10.00; i 19.00. Osoby które zamówiły intencje na ten tydzień prosimy o zapoznanie się z godzinami Mszy św. w gablocie lub w gazetce "Echa spod Giewontu".
 3. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, do której serdecznie zachęcamy. Deklaracje wyłożone są na stoliku przy kaplicy Adoracji, proszę je zabrać, wypełnić i przynieść w poniedziałek na nabożeństwo.
 5. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 29.III. - o godz. 17.00.
 6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, natomiast o godz. 20.00 odprawimy Drogę krzyżową z kościoła do krzyża na cmentarzu i zakończymy modlitwami za zmarłych. Wtedy prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy, które złożymy na grobach naszych bliskich zmarłych.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00 wtedy zgromadzimy się przed kościołem.
  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową zaraz po Mszy św. wieczornej odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w kościele Najśw. Rodziny o godz. 19.45 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy lub świec.
 8. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. W naszym kiosku w tygodniu są do nabycia materiały potrzebne do dekoracji domów podczas peregrynacji obrazu oraz okolicznościowe pamiątki z Misji świętych i nawiedzenia obrazu i relikwii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zbigniewa Brodę z ul. Sienkiewicza
+ Andrzeja Jacyka z ul. Kaszelewskiego
+ Piotra Szpilkę z ul. Słonecznej
+ Stanisława Hebdę z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót