Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

Data: 18 marzec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2845

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek - uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Pawła Berweckiego i P. Krajewskiego, którzy będą mówić jak rozpoznać chorobę alkoholową i jak z niej wyjść.
 3. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 4. W środę pielgrzymka maturzystów z naszych Zakopiańskich szkół do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 11.00 Ks. Bp Damian Muskus odprawi Mszę św. w ich intencji o Światło i Dary Ducha Św. na czas egzaminów.
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15.
  W sobotę 24 marca na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy w naszej Parafii Misje święte. Program Misji wywieszony jest w gablotach, jak również był roznoszony do naszych domów. Jeżeli Ktoś go nie ma, to po Mszach św. można go otrzymać od ministrantów. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w naukach misyjnych.
 6. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza kartki wielkanocne. Ks. Proboszcz z Antałówki składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kościoła. Taca wyniosła 14 370 złotych. Również serdeczne podziękowanie składam młodzieży i katechetom z Zasadniczej Szkoły Zawodowej; Szkoły Budowlanej oraz Technikum Hotelarskiego w Zakopanem, którzy dzięki przychylności kierownictwa sklepów Biedronka przy ul. Nowotarskiej, Centrum Handlowego "Szymonek" przy ul. Chyców Potok oraz Delikatesom Centrum przy ul. Nowotarskiej zbierali żywność w ramach akcji Caritas przeznaczoną dla kuchni im. św. brata Alberta w Zakopanem. "Bóg zapłać" także wszystkim ofiarodawcom.
 7. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zaprasza wszystkich zainteresowanych na kurs "Jak opiekować się chorym w domu". Zajęcia odbywać się będą w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4 w każdy czwartek o godz. 16.00. Pierwsze spotkanie 22 marca.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ludwinę Smółka z ul. Droga do Rojów
+ Helenę Bafia z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót