Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

Data: 11 marzec 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 3230

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Czwartek - wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera
  - Sobota - wspomnienie św. Patryka, biskupa
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii księdza proboszcza Janusza Bolę z Parafii NMP Matki Zbawiciela z Zakopanego-Antałówki, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła na Pardałówce. Modlitwą i ofiarami wesprzyjmy dzieło budowy kościoła.
 3. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15. Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na Mszę św. wieczorną i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Także nasza młodzież z KSM-u zaprasza w tym dniu swoich rówieśników na Adorację i Mszę św. do Kaplicy Sióstr Sercanek (ul. Jana Pawła II 1) na godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych będziemy gościć Jezuitę, Ks. Pawła Berweckiego, który wraz z P. Krajewskim (trzeźwiejącym alkoholikiem) będą mówić o chorobie alkoholowej i proponować jak z niej można wyjść.
 7. W poniedziałek 16 kwietnia br. (zaraz po niedzieli Miłosierdzia Bożego) w naszej Parafii będziemy przeżywać uroczystość nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami Św. siostry Faustyny Kowalskiej i Bł. Jana Pawła II. Chcemy do tych uroczystości (Wielkanocy i Nawiedzenia) przygotować się należycie przez odprawienie Misji świętych, które będą zmierzały do odczytania na nowo przykazań Bożych; znalezienia odpowiedzi na dręczące nas pytania; utwierdzenia naszej wiary; pogłębienia chrześcijańskiej miłości bliźniego i wzmocnienie naszej nadziei w życie wieczne. Zaplanujmy tak czas, abyśmy wszyscy wzięli udział w tych Misjach od soboty 24 marca do 31 marca br. Program Misji będzie wywieszony w gablotach, jest również roznoszony przez młodzież do naszych domów i mieszkań. W naszym kiosku będą do nabycia materiały potrzebne do dekoracji domów podczas nawiedzenia obrazu.
 8. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza kartki wielkanocne. Caritas Archidiecezji Krakowskiej gorąco dziękuje za złożone ofiary podczas kwesty w ubiegłą niedzielę na sprzęt rehabilitacyjny. Ofiara wyniosła 5 257zł. "Bóg zapłać"
 9. Zmarła matka ks. Roberta Piwowarczyka, byłego wikariusza naszej parafii. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 12 marca o godz. 14.00 w kościele parafialnym Św. Wawrzyńca w Kleczy Dolnej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ siostrę karmelitankę Władysławę Grygierczyk z ul. Kościelnej
+ Zbigniewa Sobczaka z ul. Za Strugiem


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót