Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła, 24.XI.2019

Data: 28 listopad 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 119

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Sobota – święto św. Andrzeja Apostoła
Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin.
O godz. 16.00 w Sali Teatralnej odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej.
Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych z naszych rodzin codziennie o godz. 18.30.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i wieczorem dla dzieci o godz. 19.00. W niedzielę 1 grudnia b.r. w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.

4. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację trzeciego już Światowego Dnia Ubogich poprzez złożone ofiary do puszek, które wyniosły 4802zł, poprzez przyniesione dary spożywcze i środki czystości, a także gorące podziękowanie młodzieży ze szkolych kół Caritas z Hotelarza i z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Balzera
oraz harcerzom z ZHR za przeprowadzenie kwesty i pomoc w wydaniu obiadu dla naszych podopiecznych w kuchni św. Brata Alberta.

5. Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru w dniu 1 grudnia 2019r. w godz. 7.00-11.00, w budynku Stacji Caritas. Będzie możliwość otrzymania darmowego glukometru. Prosimy być naczczo i przynieść z sobą nr PESEL.

6. Zarząd Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy informuje, że w niedzielę 1 grudnia przy kościele w godzinach od 6.30 do 13.30 będzie można nabyć miód i produkty pszczele.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Stanisława Zająca z ul. Zborowskiego
2. + Andrzeja Gąsienicę-Kotelnickiego z Gubałówki
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót