Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela Zwykła, 10.XI.2019

Data: 14 listopad 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 123

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
Środa – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

II. Sprawy bieżące
1. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci.
Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
Taca dzisiejsza przeznaczona jest na konserwację polichromii w kaplicy MB Różańcowej.

2. W poniedziałek 11 listopada obchodzimy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 10.30 zgromadzimy się przy kwaterze Legionowej na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej na wspólną modlitwę i złożenie kwiatów. Potem przejazd na Krzeptówki, gdzie o godz. 12.00 będzie sprawowana Eucharystia. W naszym Sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00. Informujemy iż 11 listopada Msze św. w naszych kościołach będą odprawione o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 8.30; 15.00; 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00.

3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo i Msza św. o Św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00 w oprawie liturgicznej Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

4. W związku z obchodami trzeciego Światowego Dnia Ubogich w przyszłą niedzielę 17 listopada odbędzie się kwesta do puszek na ten cel, a w sali teatralnej zbiórka żywności dla ubogich w godz. 7-19. Prosimy o żywność z dłuższym terminem przydatności, a także o środki czystości, które rozdamy ubogim.

5. Księgarnia Talitha Cum przy naszym Sanktuarium zaprasza na spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim, znanym i cenionym pisarzem, dziennikarzem i reporterem. Spotkanie odbędzie się w środę 13 listopada o godz. 18.00 w Sali Teatralnej. W programie prezentacja najnowszych książek, dyskusja oraz możliwość nabycia książek z autografem i dedykacją autora.
W sobotę 16 listopada zapraszamy do Starego Kościoła MB Częstochowskiej przy ul. Kościeliskiej na XV Elektroniczne Zaduszki. Początek godz. 18.00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Macieja Śliwę z ul. Regle
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót