Ogłoszenia parafialne

30 Niedziela Zwykła, 27.X.2019, Uroczystość Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

Data: 26 październik 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 1012

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)
Poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Piątek – uroczystość Wszystkich Świętych
Sobota – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, dlatego po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin.
Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.

2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.

3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny, w Starym Kościele i w Kaplicy na Gubałówce prawie jak w niedzielę, tzn.w kościele Najświętszej Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i o 15.00!
W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! uroczysta procesja z modlitwą za zmarłych, która rozpocznie się na cmentarzu przy Kaplicy, a po niej o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów zakopiańskich w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Parafia Niepokalanego Serca NMP z Krzeptówek.
Młodzież z KSM-u zaprasza na modlitwę różańcową za zmarłych z procesją po cmentarzu o godz. 20.00

W sobotę 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 11.00. Msze św. w naszych kościołach jak w zwykły dzień włącznie ze Mszą św. o godz. 15.00. W Starym Kościele po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarz przy Pęksowym Brzyzku z modlitwą za zmarłych.

Okazja do spowiedzi przed uroczystościami, a także przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie w czwartek! od godz.15.00 do 19.30. Bardzo prosimy zwłaszcza dzieci, aby przyszły do spowiedzi w czwartek, a w piątek będąc na Mszy św. przyjmą Chrystusa w Komunii św. i tym samym odprawią spowiedź i komunię pierwszopiątkową.
W tym miesiącu zmianka tajemnic członków Żywego Różańca będzie indywidualnie. W uroczystość Wszystkich Świętych już po raz XXVIII na obu parafialnych cmentarzach odbędzie się kwesta zaduszkowa na renowację zabytkowych nagrobków w godzinach od 8.00 - 19.00.

4. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30. Przypominamy, że od 1 do 8.XI. można zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.

5. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w czwartek.

6. Wspólnota Młodego Misjonarza składa serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiarę na pomoc dzieciom w Kamerunie. Zebrano 4300 zł.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Krzysztofa Szafrańskiego z ul. Słonecznej
2. + Franciszka Skałkę z osiedla Kasprusie
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót