Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła, 13.X.2019

Data: 12 październik 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 295

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
Środa - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
Sobota - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
Niedziela - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień – dzieci. Procesja Maryjna z Krzeptówek do kościoła Św. Krzyża wyruszy dziś o godz. 15.00.
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.
Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego.
Dziś po wieczornej Mszy św. ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.45 i procesja światła wokół kościoła. /Nie będzie różańca o godz. 18.30/. Prosimy o przyniesienie świec.

2. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia.

3. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.

4. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym, na którą rodzina hospicyjna zaprasza szczególnie wszystkie osoby w żałobie. Po Mszy możliwość spotkania się z zespołem hospicyjnym i uzyskanie porady na temat przeżywania żałoby i wsparcia osieroconych. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zaprasza na kurs wolontariatu hospicyjnego dla sprawujących opiekę nad chorym przewlekle w domu. Zajęcia będą odbywać się w domu parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4 w godz. 16-18, w każdy wtorek począwszy od 15 października.

5. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji Wspólnota Młodego Misjonarza jak co roku organizuje w sali domu parafialnego bazar misyjny pod hasłem „Pomagamy dzieciom w Kamerunie”. Bazar czynny będzie w godz. 9.30-13.30. Już dziś zapraszamy do wsparcia tego dzieła misyjnego.

6. Msza św. dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej będzie w najbliższą środę o godz. 5.30.
7. W piątek 25 października br. zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert Oratoryjny w ramach Wielkie Oratoria Haendla. Wystąpi chór i Orkiestra Baroque Collegium 1685 pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej. Bilety wstępu można otrzymać w Centrum Informacji Turystycznej oraz u nas w zakrystii. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej. Zarząd cmentarza prosi rodziny o rozpoczęcie porządków na grobach swoich bliskich zmarłych.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót