Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła, 6.10.2019

Data: 5 październik 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 341

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
Środa – święto bł.Wincentego Kadłubka, biskupa
Czwartek - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Rodzin, a za tydzień Małżeństw. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.
O godz. 16.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy, dlatego nie będzie dodatkowego nabożeństwa wieczorem.
Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Wolontariuszy, którzy dzielą się świadectwami na temat powołania i pracy misyjnej. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Jemenu.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem różańcowym.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo i procesja Fatimska. Prosimy o przyniesienie świec.

4. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić po raz XIX dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast składka przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Po odnowieniu kaplicy Najśw. Serca Pana Jezusa, prace przeniosły się na drugą stronę do kaplicy Różańcowej.

5. W naszej Parafii rozpocznie się Studium Apostolstwa Świeckich. Jego zadaniem jest pogłębienie wiedzy religijnej z zakresu teologii, biblistyki i nauki kościoła. Jest kierowane do każdego i w każdym wieku, a szczególnie do osób podejmujących aktywność apostolską w kościelnych ruchach. Pierwsze spotkanie 12 października rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00.

6. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w jubileuszowej 25 Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechały 4 autokary. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 13 października o godz. 12.30. Także Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem składa serdeczne
podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei” okazali wielką hojność. Zebrano 10511zł

7. W piątek 25 października br. zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert Oratoryjny w ramach Wielkie Oratoria Haendla. Wystąpi chór i Orkiestra Baroque Collegium 1685 pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej. Bilety wstępu można otrzymać w Centrum Informacji Turystycznej oraz u nas w zakrystii. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na półce przy prasie katolickiej.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót