Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła, 29.IX.2019

Data: 28 wrzesień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 473

I. Kalendarz liturgiczny:
Dziś – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Wtorek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Środa - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
Piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

II. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Łączymy się duchowo z Pielgrzymami, którzy udali się na Słowację do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy. Pojechały 4 autokary.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynają się we wtorek. Dzieci będą miały swój różaniec w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Natomiast dla wszystkich nabożeństwo będzie codziennie o godz. 18.30. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz.19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę „Mamre”.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę 6 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30. Także w naszym sanktuarium Najśw. Rodziny po Mszy św. o godz. 15.00 będzie uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.
Przyszła niedziela będzie obchodzona w naszej wspólnocie jako niedziela Misyjna. Wolontariusze po Komunii św. będą dzielić się świadectwami na temat powołania i pracy misyjnej.

5. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Nie można tej pomocy przerwać, ani jej w przyszłości odmówić. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Siostrę Dorotę Wicka z ul. Regle
2. + Sylwestra Bulandę z ul. Kościeliskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót