Ogłoszenia parafialne

XXIV niedziela zwykła, 15.09.2019

Data: 16 wrzesień 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 326

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 Niedziela Zwykła – 15 IX 2019

I.Kalendarz liturgiczny:
• Dzisiaj – wsp. Najśw. Maryi Panny Bolesnej
• Poniedziałek – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
• Środa – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
• Piątek – wsp. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy
• Sobota - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

II.Sprawy bieżące:
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogo-sławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Także w dniu dzisiejszym wypada patronalne święto członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Dlatego wszystkich członków i kandydatów zapraszamy na Różaniec do siedmiu boleści o godz. 18.30 i na Mszę św. o godz. 19.00.

2. We wtorek o godz. 11.00 w Starym Kościele MB Częstochowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, a o godz. 12.00 nastąpi złożenie kwiatów na starym cmentarzu.

3. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W ponie-działek 16 września o godz.17.00 nabożeństwo i spotkanie dla młodzieży z klas 6; we wtorek 17 września dla klas 7 szkół podstawowych, natomiast w środę 18 września o godz. 17.00 nabożeństwo i spotkanie dla klas VIII szkół podstawowych. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania. Z okazji Imienin Ks. Infułata Stanisława Olszówki zapraszamy na Mszę św. w środę 18 września o godz. 19.00. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych tj. z klas 3 szkół podstawowych będzie w czwartek 19 września br. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

5. W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia w oprawie liturgicznej członków i przyjaciół Hospicjum Jezusa Miłosiernego.

6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 40 zł. Przy zapisie należy podać swój Pesel oraz złożyć podpis.

7. Policja w Zakopanem jeszcze raz ostrzega i przypomina o fali oszustw „na wnuczka, policjanta czy elektryka”. Nie pozwalajmy okradać osób starszych. W razie niepewności czy nękania telefonami proszę dzwonić na policję lub poprosić sąsiadów, których znamy, aby zadzwonili do rodziny.

W ubiegłym tygodniu spłonął dom rodzinie Lisek z ul. Bogdańskiego, dlatego dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka jako pomoc dla pogorzelców. Prosimy o wsparcie materialne.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Wiesława Jędrusik z ul. Słonecznej
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót