Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła, 08.09.2019

Data: 7 wrzesień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 577

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
Czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
Piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Sobota - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

II. Sprawy bieżące
1. Dziś po Mszy św. o godz.15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na malowanie bocznych kaplic kościoła. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustajacej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii. W piątek po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

3. W sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy wszystkich na Dolną Równię Krupową na modlitewne wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W myśl Listu Ks. Arcybiskupa chcemy wspólnie zgromadzić się w jednym miejscu w Zakopanem, tak jak przed 22 laty na Wielkiej Krokwi gdzie Ojciec św. Jan Paweł II wołał „Brońcie Krzyża”. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską. Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego wprowadzi nas w przygotowanie do Eucharystii. O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. 
Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwi Krzyża Świętego. (Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż). Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż.

4. W przyszłą niedzielę 15 września wypada patronalne święto członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Dlatego wszystkich członków i kandydatów zapraszamy na Różaniec do siedmiu boleści o godz. 18.30 i na Mszę św. 
o godz. 19.00.
5. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 29 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 40 zł.

6. Policja w Zakopanem jeszcze raz ostrzega i przypomina o nowej fali oszustw „na wnuczka, policjanta czy elektryka”. Nie pozwalajmy okradać osób starszych. W razie niepewności czy nękania telefonami niech dzwonią na policję.

7. Stowarzyszenie im. Karłowicza w Zakopanem zaprasza na koncerty i spotkania w ramach festiwalu „Muzyka na Szczytach”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i stronie internetowej.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Gruszka z Sobczakówki
2. + Józefa Wielocha z os. Łukaszówki
3. + Janusza Tylek z ul. Kościelnej
4. + Helenę Gąsienica z ul. Za Strugiem
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót