Ogłoszenia parafialne

XXII niedziela zwykła, 01.09.2019

Data: 31 sierpień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 542

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła – 1.IX.2019

I. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Niedziela – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

II. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. podczas której modlić się będziemy o Pokój na świecie. Po Mszy św. przejdziemy do Kolumbarium gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca zakopiańczyków pomordowanych w obozach koncentracyjnych i poległych w czasie II Wojny Światowej. Natomiast w sanktuarium po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.

2. W związku ze zmianami personalnymi serdecznie witamy w naszej Parafii nowego wikariusza Ks. Dawida Króla oraz siostry: s. Anielę i s. Józefinę, które podejmują pracę zakrystianek w sanktuarium oraz s. Elizę podejmującą posługę zakrystianki w Starym Kościele i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra wspólnoty parafialnej; natomiast siostrom: s. Milenie – katechetce i s. Judycie, s. Michalinie, s. Liliannie – zakrystiankom, które zostały przeniesione dziękujemy za pracę mówiąc serdeczne „Bóg zapłać” i życzymy Szczęść Boże na nowych placówkach.

3. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00 w kaplicy szkolnej.

4. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę „Mamre”.

5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.

6. W niedzielę 8 września – XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycją stało się już, że jeden z dekanatów proszony jest o bezpośrednie włączenie się w przygotowanie liturgii Mszy św. oraz reprezentowanie podczas pielgrzymki wszystkich rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji. W tym roku o tą posługę poproszono Dekanat Zakopane. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku. Koszt 20 zł.

7. Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija. Dlatego właśnie zapraszamy Was wszystkich na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem” 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku we Włowacławku, ale nie wszyscy będą mogli się tam udać. Stąd także tu w Zakopanem, gdzie Ojciec św. Jan Paweł II podczas Mszy św. na Wielkiej Krokwi w 1997 roku wołał „Brońcie Krzyża” chcemy zgromadzić całe Podhale na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich.
Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską. Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego wprowadzi nas w przygotowanie do Eucharystii.
O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż).
Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi od Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót