Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła, 25.VIII.2019r.

Data: 24 sierpień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 528

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałęk - Uroczystość NMP Częstochowskiej
Wtorek – wspomnienie św. Moniki
Środa - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin. O godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w 39 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, w intencji żywych i zmarłych członków NSZZ „Solidarność”.

Natomiast na Mszy św. o godz. 19.00 ponowimy nasze intencje za zmarłych tragicznie, poszkodowanych i ich rodziny w ostatnich tragediach w Tatrach. Modlić się będziemy również o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy podejmowali akcję ratunkową. Na zakończenie Eucharystii podziękujemy Ratownikom, Strażakom, Policji, Lekarzom i Pielęgniarkom oraz wszystkim Służbom za podjęty trud. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. W poniedziałek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Starym Kościele uroczystość odpustowa! Uroczystą sumę odpustową z procesją wokół kościółka o godz. 18.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. Dawid Król nowy wikariusz naszej parafii.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W przyszłą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony oraz modlić się w intencji POKOJU na świecie z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Stąd na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św., po której nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej zakopiańczyków pomordowanych w obozach koncentracyjnych i poległych
w czasie II Wojny Światowej. Prosimy o przyniesienie zniczy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W niedzielę 1 września w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej będzie odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.

6. W niedzielę 8 września – XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycją stało się już, że jeden z dekanatów proszony jest o bezpośrednie włączenie się w przygotowanie liturgii Mszy św. oraz reprezentowanie podczas pielgrzymki wszystkich rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji. W tym roku o tą posługę
poproszono Dekanat Zakopane. Dlatego prosimy o liczny udział całych rodzin i wcześniejsze zapisy na autokar. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 20 zł.

1. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. 1. + Wiktora Widurskiego z ul. Zborowskiego
2. + Mariannę Wawrzonkowską z ul. Kasprusie
3. + Ryszarda Jarzynę z Alei 3 Maja
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót