Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła, 18.VIII.2019

Data: 17 sierpień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 385

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościola
Środa - wspomnienie św. Piusa X, papieża
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Sobota – święto św. Bartłomieja, Apostoła

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny.
Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W niedzielę 25 sierpnia o godz. 15.00 będzie odprawiona w naszym Sanktuarium Msza św. w 39 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych w intencji żywych i zmarłych członków NSZZ „Solidarność”.

4. W niedzielę 8 września – XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycją stało się już, że jeden z dekanatów proszony jest o bezpośrednie włączenie się w przygotowanie liturgii
Mszy św. oraz reprezentowanie podczas pielgrzymki wszystkich rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji. W tym roku o tą posługę poproszono Dekanat Zakopane. Dlatego prosimy o liczny udział całych rodzin i wcześniejsze zapisy na autokar.
Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 20 zł.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. 1. + Renatę Banaś z os. Kasprusie
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót