Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela zwykła, 21.07.2019

Data: 20 lipiec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 476

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 Niedziela Zwykła – 21 VII 2019

I. Kalendarz liturgiczny:
* Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
* Wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
* Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
* Czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
* Piątek - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
* Niedziela – wspomnienie św. Charbella, prezbitera

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Dziś gościmy Siostry Sercanki pracujące na Misjach w Boliwii, które dzielą się świadectwem pracy wśród Indian, a po Mszy św. będą prosić o ofiary do puszek na ten cel.

2.We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.
W piątek na Mszach św. będziemy modlić się w intencji babć i dziadków z okazji ich święta.

3.W sobotę 27 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na koncert pt. „Organowe Medytacje” w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpi Marek Vrabel, słowacki artysta, absolwent konserwatorium w Koszycach.

4.Od kilku lat w ostatnią niedzielę lipca odbywa się kiermasz dobrej książki religijnej prowadzony przez wydawnictwo Ojców Redemptorystów z Krakowa.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zofię Kuczkowicz z ul. Słonecznej
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót